Studuj nové atraktivní obory

pod křídly uznávaných odborníků

Digitální
marketing

Jan Řezáč

Brand
Management

Karel Novotný

Mediální
management

Marek Vítek

Psychologie
pro manažery

PhDr. Marián Jelínek, PhD.

Management
zdravotnictví
a sociálních služeb

MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA

Nejnovější články

<< Zpět na všechny články

Šanci na vysokoškolské studium mají i studenti se sociální bariérou

NEWTON College je zakladatelem Nadačního fondu Erudikon. Jeho posláním je odstraňování bariér v přístupu k vysokoškolskému vzdělání. Do svých programů přijímá studenty se sociální bariérou (dětské domovy, pěstounské rodiny, vícečetné rodiny, rodiny v obtížné situaci) vykazující studijní předpoklady a motivaci k vysokoškolskému studiu a práci na svém osobnostním rozvoji.

Ročně věnuje NEWTON College na přímou podporu těchto studentů (školné, stipendia, náklady spojené se studiem) průměrně 700 – 800.000 Kč. Erudikon dosud podporoval 35 studentů, z nichž šestnáct již absolvovalo některý ze stupňů VŠ vzdělání. V akademickém roce 2014/15 je v projektu podpory NF Erudikon jedenáct studentů. Studium letos pravděpodobně ukončí pět z nich a příští rok předpokládáme příchod dalších pěti až sedmi nových studentů.

Erudikon je otevřený pro studenty všech vysokých škol a univerzit. Sami aktivně vyhledávají mladé lidi, které může podpořit, stejně tak se studenti mohou ozývat sami.

Pomoc spočívá v podpoře materiální a lidské. Ta je postavena na vztahu studenta a osobního patrona, který ho provází během celého studia a je mu podporou lidskou i odbornou.