Studuj nové atraktivní obory

pod křídly uznávaných odborníků

Digitální
marketing

Jan Řezáč

Brand
Management

Karel Novotný

Mediální
management

Marek Vítek

Psychologie
pro manažery

PhDr. Marián Jelínek, PhD.

Management
zdravotnictví
a sociálních služeb

MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA

Nejnovější články

<< Zpět na všechny články

Nechtěl do školy tahat sešity, tak si vytvořil úspěšnou aplikaci

Všechno začalo tím, že se nechtěl do školy tahat s těžkými učebnicemi a sešity. Začal proto přemýšlet, jak tento problém, který zná snad každý student, vyřešit. Sám pro sebe proto začal programovat aplikaci, která by to umožnila. Když spolužáci viděli, že funguje, chtěli ji také. A postupně se přidávali další a další studenti. Tak vznikl příběh, který již přesáhl hranice naší země. Příběh aplikace Školnísešit.cz a jejího vynálezce, studenta NEWTON College, Jakuba Rože.

Ačkoliv bylo Jakubovi jen šestnáct let, jeho aplikace získala během pouhých čtrnácti dnů těžko uvěřitelných deset tisíc uživatelů. Dnes aplikaci studenta vysoké školy NEWTON College používají lidé po celém světě: v Evropě, Americe i Asii. Uživatelů je po celém světě okolo půl milionu, přičemž každý měsíc přibývá dalších deset tisíc nových.

Netrvalo dlouho a přišel první investor. Švýcarská společnost nabídla Jakubovi čtyři miliony korun za patnáct procent jeho firmy. Důvodem investice byl podle Davida Dostála z investiční firmy BlackLex fakt, že podobný systém, jako Školnísešit.cz nikde na světě nefungoval.

Školnísešit.cz je pomůcka pro žáky a studenty. S jeho pomocí lze do svého počítače psát zápisky, které je možné zpětně upravovat, formátovat, či vložit obrázek nebo video. Samozřejmostí je pak sdílení sešitů mezi spolužáky.

Cílem dnes už jedenadvacetiletého studenta NEWTON College a zároveň ředitele digitální agentury je dosáhnout hranice jeden a půl milionu uživatelů aplikace Školnísešit.cz. Pak by chtěl svou aplikaci prodat. Ačkoliv tedy původní česká aplikace možná brzy skončí v rukou nového majitele, Jakub Rož již vybudoval zmíněnou digitální agenturu Flow Media, která patří k největším v ČR.

Vedle studia na vysoké škole tedy Jakub Rož zvládá i podnikání. „Moje úloha jako CEO je najít dobré lidi do týmu a mít cash na účtu. Nic víc, nic míň,“ prozradil nedávno Hospodářským novinám. Jeho agentura se dnes zaměřuje na klienty s minimálně miliardovým obratem. Sám svou činnost přirovnává k úspěšné deskové hře Monopoly. Jen v reálném životě. Mimochodem, věkový průměr ve firmě, kde má Jakub šedesátiprocentní podíl, je dvacet pět let.

Jedenadvacetiletý Jakub Rož vybudoval úspěšnou aplikaci Školnísešit.cz, kterou dnes používá okolo půl milionu lidí po celém světě. Určitý čas strávili ve světovém technologickém centru v Silicon Valley. V současné době je generálním ředitelem a spoluzakladatem firmy Flow Media. Zároveň během svého podnikání studuje na vysoké škole NEWTON College.

Jakub Rož je důkazem toho, že i při studiu se dá budovat úspěšná a výdělečná firma. Potvrzují se tak slova rektora NEWTON College Jana Mojžíše, že škola pod jeho vedením klade velký důraz na to, aby studenti měli možnost uplatňovat své poznatky ze školy přímo v praxi.