Studuj nové atraktivní obory

pod křídly uznávaných odborníků

Digitální
marketing

Jan Řezáč

Brand
Management

Karel Novotný

Mediální
management

Marek Vítek

Psychologie
pro manažery

PhDr. Marián Jelínek, PhD.

Management
zdravotnictví
a sociálních služeb

MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA

Nejnovější články

<< Zpět na všechny články

Fascinovala mě myšlenka, jak studenti mohou brát školu jako svůj životní styl

Mladá křehká dívka, přesto se svým týmem dokázala čtyřikrát zvítězit v soutěži dobrovolných hasičů na Slovensku a dvakrát se podívala i na mistrovství světa. Původně nechtěla jít na žádnou VŠ, ale nyní se rozhodla, že se bude ucházet o studium na NEWTON College. O škole se dozvěděla od svého přítele a jeho zkušenosti ji natolik uchvátily, že nechce nikam jinam. Mimochodem, již dnes vede vlastní pracovní tým u jedné z největších kosmetických společností. Seznamte se s Nikolou Bajnokovou.

Pocházíš ze Slovenska a na NEWTON College teprve míříš. Prozradíš, jak ses o škole dozvěděla?

Musím se bez mučení přiznat, že o NEWTON College jsem povědomí do jisté doby neměla vůbec žádné. Popravdě jsem ani příliš nevěřila tomu, že někdy budu moci říci: „Ano, ten čas strávený ve škole stojí opravdu za to,“ takže jsem ani na žádnou VŠ jít nechtěla. Zlomový okamžik ovšem přišel přibližně před dvěma roky, kdy jsem potkala svého přítele, který na NEWTON College chodí. Ten mi od samého počátku našeho vztahu povídal pro mě až neskutečné příběhy o životě spojeném se školou. Musím se přiznat, že ze začátku jsem mu to ani moc nevěřila. Představa zábavně a smysluplně tráveného studentského života ve škole, to mi připadalo trochu jako sci-fi. Byla jsem fascinovaná myšlenkou, jak někdo může brát školu jako svůj životní styl. To je věc, kterou jsem nikdy nepoznala.

Už ses byla na škole podívat?

Ano! Měla jsem možnost strávit na NEWTON College již mnoho hodin během akcí: „Jeden den studentem NC“ a „Dny otevřených dveří“. Mohla jsem tak poznat a udělat si vlastní obrázek o tom, co mi tato škola může nabídnout. Přiznám se, že jsem z ní nadšená. Netrvalo to totiž ani pár okamžiků a zjistila jsem, že tato škola je přímo pro mě a chci ji studovat. Nechci, aby to vyznělo nějak prvoplánově, ale opravdu na mě škola zapůsobila tím nejlepším možným dojmem. Pokud by snad někdo váhal, ať se určitě přijde podívat také, opravdu doporučuji. Nic nenahradí vlastní reálnou zkušenost.

Je pro tebe vysokoškolské vzdělání důležité jen kvůli budoucímu zaměstnání, nebo si od studia na NEWTON College slibuješ i něco jiného?

Vysokoškolské studium určitě vnímám jako důležitou součást mého budoucího života v zaměstnání. Víc mě ale zaujal životní styl studentů NEWTONu. Už od první chvíle mi přišlo, že ti lidé mají úplně jiné smýšlení, než jsem byla doposud zvyklá. Vnímám možnost studia na této škole jako začátek nového života. Hlavně to není ten typ studia, u kterého bych pak jen mohla konstatovat, že mám titul. Jsem přesvědčená, že tady se opravdu dozvím něco víc, než jen definice z učebnic.

Prozradíš, jaký obor tě zaujmul a proč ses rozhodla právě pro něj?

Vybrala jsem si obor Psychologie pro manažery, resp. Management řízení lidských zdrojů s touto specializací. Zaujalo mě to nejen kvůli jeho širokému využití, ale také proto, že se mohu naučit znalostem a dovednostem, které jen tak někdo na trhu ovládat nebude.

Na NEWTON College chodí celá řada zajímavých lidí. Řada našich studentů například již během studia podniká nebo pracuje na zajímavých manažerských pozicích. Kde se za tři roky vidíš ty?

Myslím, že jsem poměrně skromná bytost. Takže na začátek bych chtěla za tři roky zdárně ukončit bakalářské studium. Při tom bych samozřejmě ráda začala podnikat jako oděvní návrhářka. Chtěla bych tvořit něco vlastního. Bylo by podle mě ideální zkombinovat dohromady své středoškolské vzdělání v tomto oboru společně s manažerskými schopnostmi, které mohu nabýt právě na NEWTONu. Zkrátka a dobře, chtěla bych se realizovat ve vlastním podniku s tímto zaměřením, což s sebou nese nároky jak na znalost oboru, jako takového, tak i na dobré manažerské vedení.

NEWTON College je škola známá svým poněkud odlišným přístupem ke studiu, kdy klade důraz především na praktické znalosti. Myslíš, že to pro tebe může v budoucnosti být výhoda?

Pro mě osobně je to určitě velká výhoda. Protože k čemu mi bude, když budu sice bezchybně recitovat teorii, ale nebudu ji umět aplikovat do skutečného života…

Máš nějaké záliby, o kterých by ses s námi chtěla podělit? Máme mezi sebou například i mořeplavce, známé tanečníky, choreografy, pokerové hráče, takže by nás zajímaly i tvé zatím nesplněné sny.

Mým největším snem je mít práci, ze které nebudu chtít odejít. Ale jestli mám nějaký tajný sen, tak bych chtěla být modelkou. No, zní to určitě hodně nadneseně. Nechtěla bych to dělat navždy nebo hodně dlouho. Ale určitě bych to chtěla zkusit.

NEWTON College je soukromá vysoká škola, byla to pro tebe nějaká překážka?

Ne. Tato škola mi nabízí vše, co jsem kdy hledala. Fakt. Pár lidí mě od NEWTON College odrazovalo. Já jsem se ale nenechala ovlivnit. Kdybych to udělala, vím, že bych toho do konce života litovala. No, a život máme jenom jeden, že? To, co bylo pro mé rozhodnutí hlavní, byl osobní kontakt a zkušenost.

Už jsi měla možnost školu navštívit, seznámila ses s některými studenty či vyučujícími? Zaujal tě někdo, popřípadě jak a proč?

Seznámila jsem se s řadou studentů a jednou vyučující psychologie. Nejvíc mě zaujal samozřejmě můj přítel, protože jsem na vlastní oči mohla vidět, jak se rozvíjí a zdokonaluje. I on mě vlastně začal učit novým věcem, které mi již nyní pomáhají zlepšit život. Na mysli mám například zefektivnění práce, kreativní myšlení. Také mi velmi pomohlo, když se mnou vedl koučink.

Kdo je pro tebe vzorem? Je někdo, kdo tě v životě inspiruje? Popřípadě jak a proč?

Inspiruje mě řada lidí, nemám jeden vzor. Na základě toho si od každého beru to, co mne zaujalo. Zapisuji si různé poznámky, jak bych chtěla žít a co můžu udělat pro to, abych toho dosáhla.

Říkala jsi, že bys chtěla začít podnikat jako oděvní návrhářka. Jaká si myslíš, že bys byla šéfka?

Ano, jak už jsem řekla, ráda bych někdy na svět přivedla novou značku oblečení. No, a jaká bych byla šéfka? Těžko říci. Doufám, že to ukáže čas a věřím, že obě strany budou spokojené, to znamená, že budu dobrá šéfka. :)